Dzieła z Kolekcji Rytel na wystawie Postprizma

Post Prizma Gocarova Galerie
Dzieła polskich klasyków sztuki współczesnej Magdaleny Abakanowicz, Tadeusza Kantora i Romana Opałki z Kolekcji Rytel na międzynarodowej wystawie Postprizma w czeskiej galerii Gočárova. Z okazji inauguracji działalności w nowej siedzibie kuratorzy przygotowali przekrojową ekspozycję sztuki Europy Środkowej, podczas której będzie można zobaczyć prace artystów, których sztukę można traktować jako prognostyk nadchodzących zmian społecznych. Wystaw potrwa do 14 lipca.
abakanowicz androgyne
Wystawa Postprizma prezentuje twórczość artystów z Europy Środkowej, którzy odzwierciedlają teraźniejszość i prognozują możliwe kierunki rozwoju społeczeństwa przyszłości. Prezentowane prace stanowią dialog pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Organizatorzy wystawy postanowili skonfrontować widza z zagadnieniami, które pojawiają się we współczesnym świecie i potencjalnie wymagają reakcji.
opalka
Ten projekt jest efektem wieloletniej współpracy kuratorów, teoretyków i artystów. Wystawa otwiera przestrzeń intensywnych spotkań widzów ze sztukami wizualnymi, które współkształtowały i współkształtują, wpływały i wpływają na dyskurs społeczny. Prezentowane prace są nie tylko krytycznym akcentem na złożone relacje społeczne, ale również stanowią zaproszeniem do empatycznego spojrzenia na nowe konteksty zagadnienia czasu i egzystencji. Ekspozycja Postpryzma to wizualna platforma odkryć i interpretacji, ukazująca sztukę jako wrażliwe medium, zdolne przewidywać zmiany i odzwierciedlać idee czasu.
Nowy projekt
Wystawa: Postprizma

20 kwietnia – 14 lipca 2024 r

Gočárova galerie w Młynach automatycznych
Mezi Mosty, 530 03 Pardubice I, Czechy
ZOBACZ WIĘCEJ